top of page

COSMELYA BİYOTEKNOLOJİ A.Ş. ihtiyaç duyduğunuz her türlü belgelendirme ve prosedürleri uzman kadrosu ve profosyonel tecrübesi ile mümkün olan en kısa sürede size tamamlayıp hizmetinize sunar. Kazandırdığı zaman ve kolaylık ile işlerinizin çok kısa sürede tamamlanmasına yardımcı olur. Bu sayede ihtiyacınız olan zamanı size sunarken odaklanmanız gereken işlerinize vakit ayırmanızı sağlar. 

İyi üretim uygulamaları (Good Manufacturing Practices) kozmetik, eczacılık ürünleri ve tıbbi cihazların üretim ve satışının yetkilendirilmesini ve lisanslanmasını kontrol eden kuruluşlar tarafından önerilen yönergelere uymak için gerekli uygulamalardır.

gmp.png
gmp

Helal Kozmetik Kriteri, hammaddesi ve menşeinden başlamak üzere tüketim safhasına kadar, işleme, imalat, ambalajlama, depolama, taşıma, dağıtım, tanıtım ve pazarlama dâhil olmak üzere ürünün ve uygulama aparatlarının (aksesuarları da dahil) imalatın her aşamasında uyulması gereken genel kuralları kapsamaktadır.

helal.png
helal

Doğal kaynaklar kullanılarak ve katkı maddeleri içerisinde  ilaç etken maddeleri ve benzeri hormanları kullanılmayarak tamamen doğal olarak yapılan kozmetik ürünlere verilen belgelendirme çeşididir.

COSLOG.png
İSO2.png
icea

ISO 9001 Belgesi ise, Kalite Yönetim Sistemi'nin kurulması sırasında uygulanması gereken koşulları tanımlayan ve belgelendirmeye esas teşkil eden standarttır. Bunun yanı sıra Uluslararası Standartlar Organizasyonu’nun (ISO) yayınlamış olduğu bir kılavuz da bulunmaktadır. Bu kılavuz ile beraber ISO 9001 Sertifikası, ISO 9000 olarak isimlendirilmektedir.  

İSO2.png
iso

Marka bir işletmenin tüm varlığını temsil eden bir işarettir. Bu kadar önemli bir işaret, özenle korunmalı, yasal olarak tescil edilmeli ve bunu kanıtlayacak belgeye sahip olmalıdır.

MARKA

Dermatolojik test, insan denekler yada sentetik dokular  üzerinde yapılan tıbbi araştırmalar için etik ilkeler doğrultusunda, gönüllüler üzerinde yada laboratuvar koşullarında yapılan bir kozmetik ürünün, tahriş potansiyelini değerlendirmek için yapılan testtir

derm.png
marka
dermo

Barkod, çubuk kod ya da çizgi im, verilerin görsel özellikli makinelerin okuyabilmesi için çeşitli kodlama yöntemleriyle sunulmasıdır. Kozmetik ürünlerin bakanlık da işlem yapılabilmesi için etiketlerde yer alması zorunludur.

BARKOD

barkod

Kozmetik, giysi, gıda ürünlerinin üretilmesi sırasında kullanılan hammaddelerin ve bitmiş ürünlerin hayvanlar üzerinde test edilmediğini gösteren sertifikadır.

vegan.png
İSO2.png
vegan

Arabistan’a yapılan ihracatlarda ihracat  öncesi (Gerekli evraklar beyan edilerek) çıkartılan uygunluk belgesidir.

      2019 yılı itibariyle gelen yeni yönetmelikle birlikte gümrük kapıları denetimleri sıkılaştırılmıştır. Belgesiz gönderilerde ciddi sorunlar yaşanmaya başlanmıştır. Bu sebeple ihracat öncesi alınması gereken bir sertifikadır.

SASO

saso

Üretilen ürünlerin Avrupa birliği üye ülkelere ihracatı sırasında CPNP ( Cosmetics Product Notification Portal) Portalına kayıt ettirilme zorunluluğu vardır.  İhracat sırasında ithalatı firma tarafından CPNP kayıt numaraları ilgili gümrüğe beyan edilmesi gerekmektedir.

CPNP

cpnp

Üretilen ürünlerde PARABEN olmadığının ispatlanması için alınması gereken belgedir. Ürün üzerinden herhangi bir "FREE" ibaresi yer alıyorsa bu iddanın akredite laboratuvarlardan alınan belgeler ile ispatlanması zorunludur.

paraben.png
paraben

Üretilen ürünlerde ETİL ALKOL olmadığının ispatlanması için alınması gereken belgedir. Ürün üzerinden herhangi bir "FREE" ibaresi yer alıyorsa bu iddanın akredite laboratuvarlardan alınan belgeler ile ispatlanması zorunludur.

CPNP

alkol.png
alkol
ce

Üretilen BİYOSİDAL ve DEZENFEKTAN ürünler için ihtiyacınız olan CE belgesi ürünlerinizin avrupada satılması için ihtiyacınız olan belgelerden birisidir. . Ürünlerinizin uluslararası normlarda üretildiğini gösteren bir sertifikadır.

CE 

bottom of page